Jarní úklid s radostí

Jarní úklid s radostí

  • 138

Nemusíte čekat s úklidem, až se konečně počasí umoudří. Naopak, využijte pochmurné dny a pusťte se do jarního úklidu hned. Na pravé jarní dny budete mít hotovo a sluneční paprsky si můžete vychutnat třeba venku s knížkou.

Máme pro vás pár rad, jak zvládnout jarní úklid s radostí

Kolik věcí k životu skutečně potřebujete, nebo které vám skutečně přináší radost?

Nenechte se odradit. Už samotné slovo jarní úklid představuje velkou výzvu a může se stát, že se vám do toho nebude chtít. Buďte nad věcí. Vytvořte si seznam, co všechno chcete stihnout a splněné úkoly si odškrtávejte. Stanovte si vždy takové cíle, které jsou reálně splnitelné. Odškrtnuté hotové věci vás budou motivovat k pokračování.

S chutí do toho a půl je hotovo. Pusťte si k úklidu vaši oblíbenou hudbu a stanovte si časový limit. Klidně si nařiďte budíka konce úklidu. Nebudete se tak zbytečně zdržovat a práce vám půjde lépe od ruky. Po jeho úspěšném zvládnutí se odměňte, zajděte do přírody, podívejte se na oblíbený seriál, nebo rozjímejte v uklizeném prostoru.

Úklid si rozplánujte. Je sice třeba důkladně vysmýčit celou domácnost, ale není nutné udělat vše během jednoho dne. Uklízejte proto vždy postupně. Ať nemusíte mít zkaženou náladu, že jste nestihli vše najednou. Jeden den se zbavte nepořádku, druhý den vysajte a vytřete podlahy, další den umyjte okna apod.

S nepotřebnými věcmi žádné slitování. Zbavte se zbytečností. Ponechte si jen to, co skutečně potřebujete a co vám dělá opravdu radost. Velký úklid si žádá velké pytle na odpad. Bez lítosti vyhoďte nepotřebné maličkosti, na které se stejně jen zbytečně práší a přesouváte je z místa na místo. Rifle, do kterých už tři roky hubnete, můžete s klidem také vyřadit. Darujte je nebo vyhoďte.

Dopřejte slunečním paprskům volný průsvit. Máte vytříděno a uklizeno? Nachystejte se na poslední „povinnost“ jarního úklidu. Vyperte záclony a závěsy a naleštěte okna. Sluneční paprsky si užijete o to více, když vám nebudou překážet šmouhy a fleky na sklech.

Pusťte se do toho. Držíme vám palce, ať vítáte Jaro v uklizeném prostoru...

NECHCE SE VÁM NEBO NEMÁTE ČAS...?

KONTAKTUJTE NÁS