Nejlepší učitelka a mentorka mého života

Nejlepší učitelka a mentorka mého života

  • 214

Takhle si pamatuji svou krajinu z dětství. Nádherná ukrajinská vesnice Baranikovka, ve které jsem strávila dětství. Pro mne nejdůležitější osobou byla babička Kateřina. Pro mne nejlepši učitelka a mentorka mého života. Porodila 4 děti, postavila pro ně dům, byla celý život po boku svého manžela, který ve svých 18 letech prošel, jako voják pěchoty, válkou v Japonsku.

A takto ji pamatuji. Toto jsem obdivovala a chtěla jsem být pracovitá jako ona. Díky ní se mi to povedlo. Tato žena zasela v mém srdci lásku k lidem, Ukrajině, přírodě a byla vzorem pro spoustu lidí ve vesnici. Tichá, hodná, produktivní, pozitivní, hezká.

Když jsem dostávala v 16 letech pas, ptali se mne: „Jakou národnost si vybíráte?“ Měla jsem možnost výběru. Můj táta byl rus, maminka Ukrajinka. Mohla jsem vybrat. Nepřipravovala jsem se na tuto otázku.

Nevím proč, ale dodnes si pamatuji moment rozhodnuti. Moje myšlenky se na vteřinu spojily s mojí babičkou, její krásou, silou, dobrem, přírodou, se všemi domácími zvířaty co měla a se kterými jsem se jako dítě mazlila. A odpověď přišla díky těmto zážitkům sama: „Vybírám Ukrajinskou národnost.“

Ten genetický kód národa se předává ženou s láskou. Láska je ta esence, která tvoří národy, skupiny a lidi. Moje babička je příklad ukrajinské ženy, který zakódován v mnohých z nás. Miluji svou zem, odkud pocházím a miluji její lid.

Rozhodli jsme se ve firmě podpořit konkrétní lidi a rodiny. Hodně zákazníků nám nabízí pomocnou ruku. Jsme za to nesmírně vděční. Máme přes 160 pravidelných zákazníků а dodáváme přes 1000 generálních úklidů ročně a mnozí ze zákazníků se ptají, co můžou udělat.

My v Ksene s.r.o. chceme cílit pomoc na konkrétní skupinu či lidi. Pokud chcete pomáhat, neváhejte se na mě obrátit.

Neváhejte psát, volat! Děláme správná rozhodnuti v souladu s naším srdcem!

Vaše Oksana Bočková

KONTAKTUJTE MĚ!