Olympiáda v úklidu

Olympiáda v úklidu

  • 147

Konečně jsme se všichni dočkali. Po ročním odkladu celý svět žije olympiádou. I přes to, že je bez diváků a s přísnými opatřeními!

Určitě Vás někdy napadlo, jaké to je zúčastnit se olympiády? Máme pro Vás jedinečný návod, jak se olympiády zúčastnit a ještě se při tom s přáteli pobavit!

Pozvěte své přátele a kamarády na příjemné „sportovně-úklidové“ odpoledne. Užijete si spousty zábavy!

1. OLYMPIJSKÝ MASKOT

Rozdělte se do týmů po dvou až třech. Každému týmu poskytněte velký kbelík s úklidovými potřebami, včetně mopu, houbiček, rukavic, pytle na odpadky a dalších úklidových potřeb. Nezapomeňte každému týmu poskytnout lepící pásku.

Každý tým dostane 10 minut na to, aby z poskytnutých věcí udělal co neoriginálnějšího maskota svého týmu.

2. PAPÍROVÁ ŠTAFETA

Jediné co potřebujete je tolik rolí toaletního papíru, kolik máte soutěžních týmů. Rozdělte se do tříčlenných týmů. Požádejte členy týmu, aby se postavili do jedné přímky, ale 5 metrů od sebe. Dejte první osobě v každém týmu nenačatou roli toaletního papíru.

  1. První člen drží konec toaletního papíru a ruličku toaletního papíru pošle po zemi ke druhému členovi týmu.
  2. Druhý člen ruličku toaletního papíru hodí vzduchem třetímu členovi.
  3. Třetí člen vezme ruličku a sroluje toaletní papír zpět ke druhému.
  4. Druhý člen zabalí rolu směrem k prvnímu.
  5. Tým, který nejrychleji zpět stočí toaletní papír VYHRÁVÁ!

3. SMETÁKOVÝ SLALOM

Postavte čtyři kužele, kbelíky nebo např. plné PET lahve 2 metry od sebe. Každému týmu dejte smeták a tenisový míček. Princip je jednoduchý – zametat tenisový míček slalomem mezi kužely, okolo posledního míčkem obkroužit a slalomem se vrátit zpět a předat štafetu dalšímu v týmu. Nejrychlejší tým vyhrává!

4. MOKRÁ KOŠÍKOVÁ

Na podlaze nebo na zemi označte „startovací čáru“ – 4-5 metrů od ní umístěte prázdný odpadkový koš. Ke startovací čáře naskládejte suché utěrky, hadry či žínky a vedle nich kbelík s čistou vodou.

Každý z týmu má 1 minutu  -> namočit hadr do vody, vyždímat a ze startovací čáry hodit do koše. Tým s největším počtem „košů“ vyhrává!

5. RUČNÍKOVÁ GYMNASTIKA

První člen z týmu natáhne ruce před sebe. Ostatní členové týmu mu naskládají co nejvíce ručníku „do komínku“ do jeho náruče. Následně první člen odnese a položí ručníky na cca 6m vzdálený stůl. Takto „odnesou“ svůj komínek ručníků všichni členové týmu, ale pozor, v časovém limitu 1 minuty pro každého člena! Tým s nejvíce ručníky v komínkách na stole vyhrává!

6. PARALYMPISKÁ POVLÍKANÁ

Ihned po olympiádě vždy následuje i paralympiáda a vy samozřejmě nebudete výjimkou. Každý tým vybere jednoho člena, ze kterého udělá paralympionika tím, že mu důkladně zaváží oči.

Úkol pro paralympionika je jednoduchý – povléci přikrývku a polštář se poslepu – pouze s nápovědou od ostatních členů týmu.

Doufáme, že Vy i Vaši přátelé si naši nevšední úklidovou olympiádu užijete a pobavíte se stejně, jako náš Tým.