Pomáháme Nedoklubku – předčasně narozeným dětem

Pomáháme Nedoklubku – předčasně narozeným dětem

  • 125

Rok 2020 nebyl zrovna plný pozitivních emocí. Řešili jsme spoustu pracovních nepříjemností, ale hlavně spoustu nepříjemností spojených s Covid-19. Pojďme ale zapomenout na to, co vše bylo v roce 2020 špatně a připojme se k dobré věci – vykouzlíme tím spoustu úsměvu na tváři lidem, kteří to potřebují.

Rozhodla jsem se, že podpoříme organizaci – NEDOKLUBKO. Organizaci, která pomáhá na neonatologických odděleních maminkám a dětem, které se narodily předčasně a potřebují speciální péči.

Podpořit chceme samozřejmě finančně, ale zároveň jsme se rozhodli, že můžeme přispět i výrobou speciálních chobotniček, které pomáhají malinkým miminkům v inkubátoru.

Chapadélka chobotniček připomínají nedonošeňátkům pupeční šňůru jejich maminky. Miminka mají tendenci k úchopu a tím, že mají chapadélka při ruce, netahají si za zavedenou sondu či jiné hadičky. Cítí se bezpečněji, jsou klidnější a tím pádem jsou také stabilnější a lépe prospívají.

Proč jsem se rozhodla podpořit tuto organizaci?

Dodáváme službu, která je typická pro ženy. Jsme tým žen, které pomáhají lidem, cítit se doma nebo v kanceláři dobře. Jsme ženy, které jdou za svým cílem přes veškeré překážky. Jsme silné ženy a víme, že samotný úklid nestačí. Jde vždy také o to, říct zákazníkovi pár hezkých slov, nebo zanechat něco pro radost. Pohladit na duši. A přesně tohle také potřebují maminky předčasně narozených dětí.

Jsme ŽENY – i my jsme jednou očekávaly nebo ještě budeme čekat příchod miminka na svět. I my jsme zažily ten strach o nový život, který rostl v nás. A spoustu z nás to ještě čeká. I nám se mohlo nebo může stát, že „ten drobeček“ se rozhodne přijít na svět dříve, než bychom si přály.

Vaše Oksana Bočkova